BLOG


Jak przedłużyć żywotność drewnianej podłogi?Drewno jest naturalnym i klasycznym materiałem stosowanym od wieków na podłogi. Nowy parkiet czy drewniane deski wyglądają bardzo efektownie, ale często w trakcie użytkowania zaczynają się niszczyć i nie są już tak reprezentacyjne. Istnieją jednak sposoby, aby przedłużyć żywotność podłogi wykonanej z drewna i cieszyć się jej ładnym wyglądem.

Czytaj dalejOd jodełki do cegiełki. Wzory układania desek podłogowychPodłogi drewniane są bardzo chętnie wybierane ze względu na swoją trwałość, wygląd i charakter, jaki nadają wnętrzom. Jednak poza wyborem rodzaju i koloru drewna istotne jest także zastanowienie się nad samym ułożeniem desek podłogi. Zdecydować się możemy na najprostsze ułożenie w sposób równoległy albo na jeden spośród wielu dostępnych wzorów, na przykład szachownica, jodełka czy cegiełka.

Czytaj dalejMiędzy parkietem a deską podłogową - na co się zdecydować?Podczas prac wykończeniowych w nowym mieszkaniu, a także przy większych remontach jedną z ważniejszych decyzji jest wybranie odpowiedniej podłogi. Oferta sprzedawanych produktów jest bardzo szeroka, ale wciąż ogromną popularnością cieszy się drewno w wielu formach. Najczęściej dostępne są różne rodzaje parkietów, mozaiki parkietowe, a także lite deski. Warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, aby zdecydować się na produkt najbardziej dopasowany do naszych oczekiwań.

Czytaj dalejWitamy na blogu!Blog firmy Kurdziel.

Czytaj dalej