Parkiety Kurdziel

Parkiety Kurdziel

Parkiety Kraków

Tradycyjny parkiet to najbardziej elegancki i trwały rodzaj podłogi drewnianej. Dzięki swojej niepowtarzalnej strukturze nadaje indywidualny charakter każdego wnętrza. Wykonuje się go z deszczułek z litego drewna łączonych ze sobą na pióro i wpust, które są wyprofilowane w ich dłuższych, bocznych krawędziach.

Deszczułki z drewna europejskiego mają zazwyczaj długość od 250 mm do 500 mm, a szerokość od 50 mm do 70 mm; klepki wykonane z drewna egzotycznego mogą mieć długość do 1200 mm i szerokość 90 mm. Niezależnie od gatunku parkiet wykonywany jest w grubości 16, 19 lub 22 mm, przy czym warstwa użytkowa wynosi 9-11 cm. Dzięki tej właściwości parkiet klasyczny można wielokrotnie odnawiać przez cyklinowanie.
Jest to produkt, który za względu na swoje właściwości użytkowe tworzy podłogę na wiele lat.W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę gatunków europejskich, takich jak akacja, klon, brzoza, dąb, jesion, czy buk. Wszystkie gatunki dostępne są w wykończeniu naturalnym w różnych klasach. Mogą być także barwione, co poszerza gamę gatunków krajowych o dodatkowe kolory i może stanowić ciekawą alternatywę dla drewna egzotycznego.
Oferujemy również parkiety tradycyjne wykonane z drewna egzotycznego. Bogactwo gatunków (badi, bambus, doussie, ipe, iroko, jatoba, merbau, teak, sucupira) oraz zróżnicowany wygląd i kolorystyka dają nam możliwość dopasowania odpowiedniej podłogi do każdego pomieszczenia. Ze względu na swoje właściwości gatunki egzotyczne z powodzeniem mogą być stosowane również w takich pomieszczeniach jak kuchnie i łazienki.

  • Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 Parkiety Kraków Kurdziel
  • realizajca: IN TOUCH